Kosgeb Nedir?

KOSGEB Nedir?

KOSGEB Kredisi Nedir?

KOSGEB’e Kimler Başvurabilir?

 

Kosgeb Nedir?

Kosgeb kredisi, devlet tarafından sağlanan ve yeni bir iş yapmak kendi işyerlerini açmak,  kendi şirketlerini kurmak isteyen kişilerin ticarete atılmaları için kendi iş yerlerini açmalarına ve girişimciliklerin artması  amacıyla gerekli olan krediyi temin etmeye olanak sağlayan  yardım kredisi olarak adlandırılmaktadır. 

 

Kosgeb Kredisi Nedir ve Kosgeb’e Kimler Başvurabilir?

Kosgeb’e başvuru yapmak için öncelikli ve tek şart Kosgeb tarafından uygulanan girişimcilik eğitimine katılmış olmak gereklidir. 32 saatlik bu eğitim sonunda girişimcilere sertifika verilmektedir. Girişimciler bu eğitimi tamamlayarak sertifika almaları ile kurmak istedikleri şirketi ve iş yerine devlet tarafından verilen yardım kredi ile kolaylıkla açabilmektedirler.

KOSGEB (Küçük ve Orta Ölçekli Sanayiyi Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı) ile ülkemiz ekonomisini, sanayisini ve bir çok sektörel alanda kısaca ülke ticari ekonomi hayatında  canlılık yaratılması ve rekabetin artması ile daha iyi işletmelerin piyasada  yer alması sağlanmaya başlanmıştır. Kosgeb çoğu sektöre kredi vermektedir.

Adından da anlaşılşacağı gibi KOSGEB (Küçük ve Orta Ölçekli Sanayiyi Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı)  sisteminde amaç işyeri açılışı gerçekleştiren girişimcileri DESTEKLEMEK / FONLAMAKTIR.

Her işyeri açan müşteriye para vermek değildir.

 

KOSGEB ile fonlanan/desteklenen sektörlere;

“geri ödemesiz ve karşılıksız olarak 50.000 TL” ,

“sıfır fazili/faizsiz (geri ödemeli  / 2 yıl ödemesiz ) olarak ise 100.000 TL

Hibe kredi KOSGEB tarafından verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.