Altın

Altın Fiyatları ve Altın Piyasası

Canlı Altın Fiyatları

 

Altın Çeşitleri Nelerdir?

Ülkemizde yatırım amacıyla kullanılan birçok farklı Altın çeşidi mevcuttur.

Altın piyasasında; Cumhuriyet Altını (Ata Altın), Çeyrek Altın, Yarım Altın, Tam Altın, Gram Altın, 14 ayar Altın, 18 Ayar Altın, Reşat Altını, Hamit Altını, 22 Ayar Bilezik şeklinde altın çeşitleri bulunmaktadır.

Altın çeşitleri hakkında detaylı bilgilere buradan ulaşabilirsiniz. Güncel Altın kurları ve Anlık Altın Fiyatlarını canlı takip edip, istediğiniz altın çeşidine ait analiz ve bilgileri kategorilerde bulabilirsiniz.

Cumhuriyet Altını14 ayar Altın
Çeyrek Altın18 Ayar Altın
Yarım AltınReşat Altını
Tam AltınHamit Altını
Gram Altın22 Ayar Bilezik

 

Anlık Altın Fiyatları ve Canlı Altın Piyasası gerçek zamanlı olarak piyasadunyası’nda…

Her zaman yatırımcılar için doğru yatırım olmuş Altın, son günlerde daha da popülaritesini arttırdı. Altına yatırım yapanlar için anlık altın fiyatları takip etmek çok önemli. Günlük bazda canlı altın piyasası grafiği sizlere önemli analizler verecektir. Piyasadunyasi olarak sizlere tüm altın çeşitlerinde anlık ve canlı altın fiyatlarını ulaştırmaktayız.

 

5 Yıllık Altın / Ons Grafiği


5 yıllık Altın / Ons grafiği ile geçmiş periyotlarda altın / ons’un neler yaptığını, ne zaman çıktığı ne zaman düştüğünü ve ya yıllık, aylık ve günlük bazda nasıl hareketler yaptığını inceleyip analiz edebilirsiniz.

Not: Tek yapmanız mouse’nuzla grafiği yakınlaştırıp uzaklaştırmak. Bu şekilde istediğiniz zaman aralığındaki Altın kuru ve Ons Kuru grafiğini görebilirsiniz.

 

Ons Nedir? 1 Ons Altın Ne Kadar Gram Eder?

Altın piyasası haberlerinde sıklıkla kullanılan bir terim vardır, ons. Peki Ons nedir, nasıl hesaplanır? 1 ONS Altın Kaç Gram Eder? Tüm bunları sizler için cevapladık.

Ons aslında altın piyasasında bir hesaplama aracıdır. Altın, gümüş, yakut, elmas gibi tüm değerli madenlerin hesaplanmasında Ons değerinden yardım alınır.

Ons, aslında  bir kütle birimidir. Bu birim sayesinden değerli madenler ölçülmesinden birim fiyatı olarak alınır.

Peki 1 ons altın kaç gram eder. Altın piyasasında 1 ons – 31,10 gram saf altına eşittir.

 

Zaman dilimlerine göre Anlık Altın Analizleri için teknik analizler sayfamızı takip edebilirsiniz. Teknik analizlerde belirleyeceğiniz zamanlara göre Al ve ya Sat tahminlerinin olduğu grafikler bulunmaktadır.

–> Altın Yatırımı Teknik Analiz Grafiği <–

 

Altın’da Ayar Ne Demektir?

Altının içindeki saf altın miktarı ayarın oranını belirler. Altın’da ayar ne kadar yüksekse Altının içindeki saf altın yüzdesi de o oranda artar. Geri kalan yüzde diğer başka metallerin oranıdır.

14 Ayar Altın – % 58,5 oranında saf altın içerir.     –> Güncel 14 Ayar Altın Fiyatları

18 Ayar Altın – % 75 oranında saf altın içerir.        –> Güncel 18 Ayar Altın Fiyatları

22 Ayar Altın – % 91,6 oranında saf altın içerir.

24 Ayar Altın – % 100 oranında saf altın içerir.